System skanowania ksiąg Aerios w Pracowni Digitalizacji Biblioteki Głównej

2009-03-17

W ubiegły wtorek tj. 10 marca 2009 r. odbyła się prezentacja nowego wyposażenia Pracowni Digitalizacji Biblioteki Głównej: Systemu skanowania ksiąg Aerios. Zakup sprzętu współfinansowany był z pozyskanego przez Uniwersytet Pedagogiczny grantu na realizację projektu "Rozwój potencjału dydaktycznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie". W prezentacji uczestniczyli zaproszeni goście: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Michał Śliwa, prof. Halina Kosętka, Kanclerz mgr Mirosław Oset, Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie mgr Wanda Dudek, a także goście z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie oraz naszej Uczelni. Bezstykowy System skanowania ksiąg Aerios wykorzystuje technikę fotografowania sekwencyjnego, pożądanego do digitalizacji wydawnictw starych i szczególnie cennych.

Dorota Witczak, 17 marca 2009 r.