Realizm metafizyczny: literatura w poszukiwaniu formy pojemnej Henryka Czubały - rozmowa z

2010-01-23

Wieczorem 22 stycznia 2010 r. w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie byliśmy świadkami interesującego kulturalnego wydarzenia: dr Henryk Czubała autor książki Realizm metafizyczny: literatura w poszukiwaniu formy pojemnej zaprosił krakowskich literaturoznawców i filozofów na rozmowę o metafizyce i współczesnej literaturze polskiej. Dyskusję panelową poprowadził historyk i krytyk literatury prof. Wojciech Ligęza z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestnikami dyskusji byli historyk literatury, eseista, tłumacz, prof. literatury porównawczej Henryk Siewierski z Universidade de Brasilia, literaturoznawca teoretyk i historyk literatury prof. Włodzimierz Próchnicki z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz krakowski poeta Józef Baran.
Zapraszamy Czytelników Pedagogicznej Biblioteki Cyfrowej do lektury książki udostępnionej bez ograniczeń za zgodą Autora.

Na zdjęciu od lewej: Józef Baran, dr Henryk Czubała, prof. Wojciech Ligęza, prof. Włodzimierz Próchnicki, prof. Henryk Siewierski.

Dorota Witczak, 23 stycznia 2010 r.