Drugi tom serii wydawniczej Biblioteka Współczesnej Myśli Pedagogicznej

2013-12-03

Szkoła twórcza w odtwórczym świecie, pod redakcją Jana Krukowskiego i Anny Włoch, jest drugim tomem zapoczątkowanej w 2012 roku przez Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej serii wydawniczej Biblioteka Współczesnej Myśli Pedagogicznej.

Teksty, zamieszczone w książce, zgrupowano w trzech blokach tematycznych: utrudnienia w działaniu szkoły twórczej i pracujących w niej nauczycieli, osobowość i kształcenie nauczycieli, podmiotowe traktowanie ucznia. Każdy blok otwiera artykuł o największej ogólności, związany z koncepcją szkoły twórczej.

Pełny tekst publikacji w wersji elektronicznej udostępniono Czytelnikom Pedagogicznej Biblioteki Cyfrowej bez ograniczeń.

Dorota Witczak, 3 grudnia 2013 r.