Kolekcja Materiały dydaktyczne współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskieg

2009-01-28

Program Operacyjny KAPITAŁ LUDZKI
: Rozwój potencjału dydaktycznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
Priorytet IV: Szkolnictwo wyższe i nauka
Działanie 4.1: Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu gospodarki opartej na wiedzy
Poddziałanie 4.1.1: Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni
Zadanie 18: Biblioteka Cyfrowa
Kolekcja "Materiały dydaktyczne" Pedagogicznej Biblioteki Cyfrowej jest współfinansowana z pozyskanego przez Uniwersytet Pedagogiczny grantu na realizację Projektu "Rozwój potencjału dydaktycznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie". Uruchomienie w ramach projektu szerokiej oferty studiów i kursów dokształcających zgodnie z potrzebami gospodarki regionu wymaga stworzenia kolekcji dokumentów wykorzystywanych w procesie kształcenia i samokształcenia. Ogólnouczelniany projekt, w tym Zadanie 18: "Biblioteka Cyfrowa", jest realizowany od 1 stycznia 2009 do 29 lutego 2012 roku. Wymiernym efektem Zadania "Biblioteka Cyfrowa" będzie około 1300 nowych obiektów cyfrowych: skryptów, podręczników, rozdziałów z książek, artykułów z czasopism, wykładów, konspektów, materiałów do ćwiczeń, instrukcji, testów, prezentacji multimedialnych, tablic, wykresów, map, filmów i innych, które wzbogacą kolekcję "Materiały dydaktyczne" Pedagogicznej Biblioteki Cyfrowej.

Dorota Witczak, 28 stycznia 2009 r.